Kolejny inteligentny system nawadniania na dużym ogrodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nadszedł nowy sezon, jak i również nowe wyzwania.
Na pierwszy ogień poszedł ogród w gminie Kobierzyce w województwie dolnośląskim.
Mieliśmy przyjemność stworzyć system nawadniania, który podleje obszar niemal 2500m2. Będzie to nie tylko trawnik, ale także takie drzewa jak Śliwowiśnie, Klony “red sunset” czy też Grujeczniki.

 

Wkoło płotu, jako naturalny, roślinny pas znajdują się również thuje, przy których oczywiście również znajduje się nawadnianie kropelkowe - około 200 metrów bieżących.


Do stworzenia wszystkich sekcji (a jest ich dokładnie 11) potrzebowaliśmy 800 metrów bieżących rur. Rowy zostały wykopane za pomocą naszej koparki łańcuchowej. Dwie skrajnie różne pod względem gleby części ogrodu sprawiły, że na jednej z nich przy kopaniu maszyna dosłownie “zgubiła kilka zębów” :))).

Do prawidłowego podlewania użyliśmy zraszaczy obrotowych Rain Bird 5004, a także statycznych tej samej firmy z numerem 1804. Zraszacze w większości zostały uzbrojone w dysze numer 3 i 6, zaś te mniejsze to zaopatrzenie w serię DYSZ VAN, która doskonale sprawdza się na węższych pasach terenu.

Woda jest czerpana ze studni głębinowej, przy pomocy wydajnej pompy Omnigena która daje bardzo wymierny efekt pod postacią idealnego ciśnienia dla wszystkich zraszaczy.

Wszystko to jest sterowane za pomocą sterownika wewnętrznego, naściennego firmy Hydrawise. Inteligentne nawadnianie przy takiej powierzchni to znakomity wybór, gdyż pozwoli to na optymalne wykorzystywanie zasobów wodnych bez zbędnych strat oraz zdalne sterowanie przy pomocy smartfona .

Więcej o rewelacyjnym systemie Hydrawise na naszych stronach www.

Po położeniu trawnika z rolki teren się zazieleni i wrzucimy więcej zdjęć .

Ostatnio zmieniany piątek, 23 czerwiec 2017 19:59

© Copyright Hydro-ekspert, All Rights Reserved.